• O nas

 • O firmie
 • Media o HEG
 • Kadra zarządzająca
 • Koncesje
  i regulacje prawne

O firmie

HEG (Hermes Energy Group S.A.) to firma z polskim kapitałem, działająca na zliberalizowanym rynku gazu i prądu w Polsce, jak również na płynnych rynkach energii w Europie. Bazując na bogatym doświadczeniu w handlu i sprzedaży gazu oraz prądu, HEG oferuje produkty i usługi związane ze sprzedażą i dostawami gazu i prądu, obrotem hurtowym, dyspozycją i bilansowaniem oraz consultingiem.

Najwyższy poziom usług oraz profesjonalne podejście do potrzeb i wymagań stawianych przez Klientów oraz partnerów handlowych gwarantuje kadra zarządzająca HEG, która zdobywała doświadczenie w zakresie handlu i sprzedaży gazu ziemnego, jak również zarządzania portfelem klientów, fizycznej obsługi dostaw gazu ziemnego oraz wsparciu regulacyjnym w największych przedsiębiorstwach energetycznych w Polsce, a także w spółkach dedykowanych do handlu i optymalizacji aktywów działających na europejskich rynkach energii.

Misją HEG jest przekazywanie pasji i wiedzy związanej z rynkiem gazu oraz edukacji odbiorców, iż gaz jest produktem jak każdy inny, tak by konsument mógł dokonać świadomych wyborów.

Kadra zarządzająca

Wraz z zespołem dajemy z siebie wszystko, aby rozwijać Polskę gazem oraz przygotowywać ofertę zapewniającą elastyczność, prostotę, bezpieczeństwo, oszczędności i profesjonalne wsparcie.

Piotr Kasprzak

Członek Zarządu
ds. Operacyjnych
Jako Dyrektor ds. Handlu odpowiadam za giełdowy i pozagiełdowy obrót gazem i negocjacje kontraktów. Wykorzystuję w tym celu doświadczenie i wiedzę zdobytą na rynku europejskim, przekładając ją na korzyści dla naszych Klientów.

Adam Grupiński

Dyrektor ds. Handlu
Odpowiadam za wsparcie organizacyjne oraz mocne fundamenty prawne i finansowe w HEG, aby świadczyć najwyższy poziom usług dostosowany do wymagań stawianych przez Klientów oraz partnerów handlowych.

Sławomir Dawidowicz

Dyrektor ds. Wsparcia
W HEG zajmuję się wsparciem sprzedaży. Nasz zespół nastawiony jest na dynamiczne działanie oraz sumienność i dbałość o wszystkie kwestie formalne, aby w jak najszybszym czasie odczuwali Państwo korzyści ze zmiany sprzedawcy.

Tomasz Lelonek

Dyrektor
ds. Wsparcia Sprzedaży
Razem z zespołem odpowiedzialnym za usługi dyspozytorskie kontrolujemy proces fizycznych dostaw do odbiorców końcowych, kształtujemy współpracę z Operatorami oraz dbamy o otoczenie regulacyjne związane z przepływami paliwa gazowego na szczeblu krajowym i zagranicznym.

Szymon Koc

Kierownik
ds. Bilansowania i Analiz
Dziś nie ma odbiorców, dziś są Klienci, którzy mają możliwość wyboru. Moim zadaniem jest uświadomienie im, iż najlepszą decyzją w zakresie dostaw gazu jest współpraca z HEG.

Marek Kołtonik

Dyrektor ds. Marketingu
W HEG odpowiadam za budowanie i zarządzanie zewnętrznymi strukturami sprzedażowymi, pośredniczącymi w pozyskiwaniu klientów indywidualnych i biznesowych na rynku energetycznym.

Przemysław Wolny

Dyrektor
ds. Sprzedaży Agencyjnej

Koncesje i regulacje prawne

HEG (Hermes Energy Group S.A.) spełnia wszelkie wymogi regulacyjne związane z dostępem do polskiego rynku gazu o czym świadczą:

Ponadto HEG jest:

 • - Zleceniodawcą Usługi Przesyłania OGP Gaz-System S.A. w Krajowym Systemie Przesyłowym i w Systemie Gazociągów Tranzytowych,
 • - Aktywnym uczestnikiem niemieckiego rynku gazu ziemnego w obszarach bilansujących Gaspool i NCG (NetConnect Germany) oraz holenderskiego rynku gazu ziemnego w obszarze bilansującym TTF,
 • - Związany umowami o przesył paliwa gazowego z operatorami niemieckimi ONTRAS Gastransport i GASCADE Gastransport oraz z operatorem holenderskim Gasunie Transport Services (GTS),
 • - Członkiem Izby Gospodarczej Gazownictwa,
 • - Bezpośrednim Członkiem Towarowej Giełdy Energii S.A.,
 • - Członkiem Rady Konsultacyjnej ds. Gazownictwa do współpracy z Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki.
 • - Bezpośrednim członkiem POWERNEXT, czyli giełdy gazu ziemnego dla rynków kontynentalnych, należącej do niemieckiej giełdy energii EEX
 • - Członkiem ICE Endex, największej giełdy gazu ziemnego i ropy naftowej w Europie

HEG posiada również wszelkie niezbędne gwarancje bankowe, których gwarantami są Alior BankRaiffeisen BankmBank oraz ING Bank Śląski.

Zmień sprzedawcę gazu na HEG

0% ryzyka! 0zł kosztów!

Dziękujemy!

za wypełnienie formularza

 
Strona, aby działać, korzysta z plików cookies. Zasady akceptacji plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki. więcej informacji