X

E-BOK

15 tysięcy zmian sprzedawcy gazu w pierwszym kwartale

2017-05-09

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki opublikował raport podsumowujący pierwszy kwartał 2017 roku dotyczący zmian sprzedawcy gazu w Polsce. W stosunku do 31 grudnia 2016 roku, na zmianę sprzedawcy zdecydowało się prawie 15 tysięcy podmiotów.

"Prezes URE cyklicznie przeprowadza ocenę rzeczywistego korzystania z prawa wyboru sprzedawcy gazu wśród odbiorców uprawnionych. Liczba zmian sprzedawcy jest prostym i wiarygodnym miernikiem rozwoju konkurencyjnego rynku gazu."

Z danych URE wynika, że od grudnia 2011r. do końca marca 2017r. odnotowano już 93 416 zmian sprzedawcy gazu w Polsce. Jest to wynik pokazujący, iż świadomość konsumentów dotycząca uwolnionego rynku jest coraz większa, a co za tym idzie, częściej decydują się oni na zmianę sprzedawcy. 

Pełen raport dostępny jest pod linkiem: https://www.ure.gov.pl/pl/urzad/informacje-ogolne/aktualnosci/7022,Zmiana-sprzedawcy-gazu-kolejne-wyniki-monitoringu-Prezesa-URE.html

Do góry

Zmień sprzedawcę gazu i prądu na HEG

0% ryzyka! 0zł kosztów!

Dziękujemy

za wypełnienie formularza

 

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich osobom trzecim, jeżeli pozwalają na to ustawienia Twojej przeglądarki internetowej. Kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę.
Poznaj szczegóły i możliwość zmiany ustawień w Polityce Prywatności.

zamknij x
var aaa;