Hermes Energy Group S.A. przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego kraju

Hermes Energy Group S.A. wykorzystując swoją obecność na rynku niemieckim oraz realizując długofalową politykę w zakresie dywersyfikacji dostaw paliwa gazowego, w dniu 10 października br. przekazał zapotrzebowanie na dodatkowe przepustowości na połączeniu systemów przesyłowych Niemiec i Polski w ramach projektu More Capacity, organizowanego przez niemieckich operatorów przesyłowych ONTRAS Gastransport GmbH oraz GASCADE Gastransport GmbH. Procedura ma na celu umożliwienie zbadania popytu na dodatkowe przepustowości, a w konsekwencji zwiększenie możliwości importowych z kierunku zachodniego.

Biorąc udział w projekcie Hermes Energy Group S.A. będzie partycypował w kosztach studium technicznego rozbudowy punktów wyjścia paliwa gazowego z Niemiec do Polski – punktu Mallnow Rewers oraz punktu Lasów - przyczyniając się tym samym do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego kraju w długim okresie.

  • Giełda

Kraj

  • 1
  • 2

Świat

  • 1
  • 2
Do góry

Zmień sprzedawcę gazu na HEG

0% ryzyka! 0zł kosztów!

Dziękujemy!

za wypełnienie formularza

 
Strona, aby działać, korzysta z plików cookies. Zasady akceptacji plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki. więcej informacji