Poznaj HEG

Jesteśmy polskim, niezależnym
sprzedawcą gazu i prądu

HEG (Hermes Energy Group S.A.) to firma z polskim kapitałem, działająca na zliberalizowanym rynku gazu i prądu w Polsce, jak również na płynnych rynkach energii w Europie. Bazując na bogatym doświadczeniu, firma oferuje produkty i usługi związane ze sprzedażą, obrotem hurtowym i dostawami energii elektrycznej i gazu ziemnego. Najwyższy poziom usług oraz profesjonalne podejście do potrzeb i wymagań stawianych przez Klientów oraz partnerów handlowych gwarantuje kadra zarządzająca HEG. Zatrudnieni w Spółce specjaliści zdobywali doświadczenie w zakresie handlu i sprzedaży, zarządzania portfelami Klientów, fizycznej obsługi dostaw oraz wsparcia regulacyjnego w największych przedsiębiorstwach w Polsce, a także w spółkach dedykowanych do handlu i optymalizacji aktywów działających na europejskich rynkach energii.
Hermes Energy Group S.A. posiada w swoim portfelu około 70 tys. Klientów – wśród nich znajdują się międzynarodowe przedsiębiorstwa, fabryki, lokalne firmy, a także  indywidualni odbiorcy i samorządy.

Dobrze przygotowana i konsekwentnie wdrażana strategia biznesowa sprawiła, że HEG zwiększa swój udział w rynku poprzez aktywne pozyskiwanie nowych Klientów oraz akwizycje spółek energetycznych i gazowych. Tylko w 2018 roku spółka przyjęła łącznie ok. 30 tys. nowych Klientów.

Ponadto Hermes Energy Group S.A. zwiększa zakres swojej działalności, powołując do życia nowy podmiot HEG Midstream. Głównym celem spółki będzie działalność na rynku LNG oraz inwestycje w infrastrukturę gazową i energetyczną.

Od 2017 roku HEG jest Członkiem Towarzystwa Obrotu Energią (TOE). Wspólnie z TOE spółka HEG powołała do życia Grupę ds. Rynku Detalicznego Gazu, której głównym celem jest działanie na rzecz rozwoju i liberalizacji rynku gazu w Polsce. Ponadto Hermes Energy Group S.A. jest partnerem kampanii edukacyjno-informacyjnej Towarzystwa Obrotu Energią „Sprawdź Kto” (http://sprawdzkto.pl), która promuje świadomy wybór sprzedawcy gazu ziemnego i energii elektrycznej.

Co udało nam się osiągnąć w ostatnim czasie?

Tylko w 2018 r., po 5 latach od powstania, Hermes Energy Group S.A. udało się wypracować ponad 4,3 mld zł przychodu. 
Tym samym spółka zapewniła sobie miejsce wśród największych firm w Polsce:

miejsce na 500 w rankingu Rzeczpospolitej

miejsce 1000 największych firm w Polsce Gazety Finansowej


Nagrody i wyróżnienia

 1. Innowatory Wprost - laureat nagrody tygodnika WPROST w kategorii Energetyka
 2. Golden Arrow – wyróżnienie za program Polecaj HEG w kategorii Program lojalnościowy BtoC
 3. Rzetelna Firma
 4. Wyróżnienie Towarowej Giełdy Energii oraz Izby Rozliczeniowej Giełd Towarowych w kategorii najaktywniejszy klient domu maklerskiego działający na rynku gazu w roku 2017
 • Andrzej Bąk

  Prezes Zarządu

  Funkcję Prezesa Zarządu objąłem w październiku 2019 r. W Spółce odpowiadam za opracowanie i wdrażanie strategii rozwoju. Posiadam ponad 20-letnie doświadczenie, jako menadżer i radca prawny.

 • Paweł Urbaniak

  Członek Zarządu

  Z Hermes Energy Group SA jestem związany od kwietnia 2019 r. Odpowiadam za całokształt obszaru finansów w Spółce.

 • Dr inż. Wiesław Prugar

  Ekspert z ponad 30 letnim doświadczeniem w przemyśle ropy naftowej i gazu ziemnego. Prowadzi firmę doradczą WPEA Energy Advisory specjalizującą się w optymalizacji wykorzystania energii, nowoczesnych źródeł energii, paliw ekologicznych.

 • Jan Chadam

  Praktyk gospodarczy z długoletnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami. W latach 2009 – 2017 odpowiedzialny za gazowe projekty inwestycyjne wartości prawie 8 mld złotych, w tym absorbcję środków z UE o wartości około 2 mld złotych (Prezes GAZ-SYSTEM S.A. i Polskie LNG S.A.).

 • Marcin Matyka

  Marcin Matyka jest adwokatem i doradcą podatkowym. Ukończył studia prawnicze na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II oraz studia MBA na University of Central Lancashire. Podczas swojej wieloletniej kariery zawodowej związany jest z międzynarodowymi firmami doradczymi i kancelariami prawnymi.

Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, że w związku z trudną sytuacją finansową, a co za tym idzie i operacyjną Spółki, z dniem 01 grudnia 2019 r. Hermes Energy Group S.A. (HEG) zakończy działalność koncesjonowaną polegającą na sprzedaży i dostawie paliwa gazowego i energii elektrycznej wszystkim odbiorcom końcowym Spółki.

Z uwagi na powyższe informujemy, że w celu zapewnienia ciągłości dostaw paliwa gazowego i energii elektrycznej, od dnia 01 grudnia 2019 r. sprzedaż i dostarczenie paliwa gazowego oraz energii elektrycznej zostaną zapewnione, zgodnie z przepisami obowiązującego prawa, przez tzw. sprzedawcę awaryjnego (w przypadku paliwa gazowego) lub rezerwowego (w przypadku energii elektrycznej).

  W związku z powyższym, w celu skrócenia okresu świadczenia usług sprzedaży paliwa gazowego lub energii elektrycznej przez sprzedawcę awaryjnego lub rezerwowego, konieczne jest jak najszybsze zawarcie umowy z nowym, wybranym przez Państwa sprzedawcą. Do czasu rozpoczęcia świadczenia usług w ramach nowej, zawartej przez Państwa umowy, to sprzedawca awaryjny lub rezerwowy będzie dostarczał paliwo gazowe lub energię elektryczną i wystawiał z tego tytułu faktury.

W przypadku klientów biznesowych, którzy posiadali dedykowanego doradcę z HEG prosimy o bezpośredni kontakt z nim.

Porozmawiajmy
o ofercie dla ciebie