Poznaj HEG

Jesteśmy polskim, niezależnym
sprzedawcą gazu i prądu

HEG (Hermes Energy Group S.A.) to firma z polskim kapitałem, działająca na zliberalizowanym rynku gazu i prądu w Polsce, jak również na płynnych rynkach energii w Europie. Bazując na bogatym doświadczeniu, firma oferuje produkty i usługi związane ze sprzedażą, obrotem hurtowym i dostawami energii elektrycznej i gazu ziemnego. Najwyższy poziom usług oraz profesjonalne podejście do potrzeb i wymagań stawianych przez Klientów oraz partnerów handlowych gwarantuje kadra zarządzająca HEG. Zatrudnieni w Spółce specjaliści zdobywali doświadczenie w zakresie handlu i sprzedaży, zarządzania portfelami Klientów, fizycznej obsługi dostaw oraz wsparcia regulacyjnego w największych przedsiębiorstwach w Polsce, a także w spółkach dedykowanych do handlu i optymalizacji aktywów działających na europejskich rynkach energii.
Hermes Energy Group S.A. posiada w swoim portfelu około 70 tys. Klientów – wśród nich znajdują się międzynarodowe przedsiębiorstwa, fabryki, lokalne firmy, a także  indywidualni odbiorcy i samorządy.

Dobrze przygotowana i konsekwentnie wdrażana strategia biznesowa sprawiła, że HEG zwiększa swój udział w rynku poprzez aktywne pozyskiwanie nowych Klientów oraz akwizycje spółek energetycznych i gazowych. Tylko w 2018 roku spółka przyjęła łącznie ok. 30 tys. nowych Klientów.

Ponadto Hermes Energy Group S.A. zwiększa zakres swojej działalności, powołując do życia nowy podmiot HEG Midstream. Głównym celem spółki będzie działalność na rynku LNG oraz inwestycje w infrastrukturę gazową i energetyczną.

Od 2017 roku HEG jest Członkiem Towarzystwa Obrotu Energią (TOE). Wspólnie z TOE spółka HEG powołała do życia Grupę ds. Rynku Detalicznego Gazu, której głównym celem jest działanie na rzecz rozwoju i liberalizacji rynku gazu w Polsce. Ponadto Hermes Energy Group S.A. jest partnerem kampanii edukacyjno-informacyjnej Towarzystwa Obrotu Energią „Sprawdź Kto” (http://sprawdzkto.pl), która promuje świadomy wybór sprzedawcy gazu ziemnego i energii elektrycznej.

Co udało nam się osiągnąć w ostatnim czasie?

Tylko w 2018 r., po 5 latach od powstania, Hermes Energy Group S.A. udało się wypracować ponad 4,3 mld zł przychodu. 
Tym samym spółka zapewniła sobie miejsce wśród największych firm w Polsce:

miejsce na 500 w rankingu Rzeczpospolitej

miejsce 1000 największych firm w Polsce Gazety Finansowej


Nagrody i wyróżnienia

 1. Innowatory Wprost - laureat nagrody tygodnika WPROST w kategorii Energetyka
 2. Golden Arrow – wyróżnienie za program Polecaj HEG w kategorii Program lojalnościowy BtoC
 3. Rzetelna Firma
 4. Wyróżnienie Towarowej Giełdy Energii oraz Izby Rozliczeniowej Giełd Towarowych w kategorii najaktywniejszy klient domu maklerskiego działający na rynku gazu w roku 2017
 • Paweł Urbaniak

  Dyrektor ds. Finansów

  Od kwietnia 2019 r. odpowiedzialny za całokształt obszaru finansów w Spółce: zarządzanie finansami Spółki, współpracę z bankami, pozyskiwanie finansowania zewnętrznego, księgowość, podatki i kontroling.

 • Przemysław Wolny

  Dyrektor ds. Sprzedaży Agencyjnej

  W HEG odpowiadam za budowanie i zarządzanie zewnętrznymi strukturami sprzedażowymi, pośredniczącymi w pozyskiwaniu klientów indywidualnych i biznesowych na rynku energetycznym.

 • Waldemar Łuczak

  Dyrektor ds. Sprzedaży

  Razem z zespołem kompetentnych i odpowiedzialnych sprzedawców docieramy bezpośrednio do Klientów, tak by w dogodnym dla nich czasie i miejscu móc zaproponować maksymalnie możliwe oszczędności.

 • Krzysztof Kubacki

  Dyrektor Departamentu Obsługi Klienta

  W HEG odpowiadam za organizowanie i nadzór nad procesami związanymi z obsługą Klienta i prowadzeniem rozliczeń. Naszym celem jest nie tylko zapewnienie Państwu korzyści ekonomicznych, ale również, dzięki profesjonalnej obsłudze, satysfakcji z wyboru HEG jako swojego sprzedawcy gazu i prądu.

 • Tomasz Lelonek

  Dyrektor ds. Wsparcia Sprzedaży

  W HEG zajmuję się wsparciem sprzedaży. Nasz zespół nastawiony jest na dynamiczne działanie oraz sumienność i dbałość o wszystkie kwestie formalne, aby w jak najszybszym czasie odczuwali Państwo korzyści ze zmiany sprzedawcy.

 • Agnieszka Kawalec

  Dyrektor ds. Call Center

  Menadżer Call Center z wieloletnim doświadczeniem w organizacjach branży telekomunikacyjnej i bankowej.

 • Szymon Koc

  Kierownik ds. Bilansowania i Analiz

  Razem z zespołem odpowiedzialnym za usługi dyspozytorskie kontrolujemy proces fizycznych dostaw do odbiorców końcowych, kształtujemy współpracę z Operatorami oraz dbamy o otoczenie regulacyjne związane z przepływami paliwa gazowego na szczeblu krajowym i zagranicznym.

 • Dr inż. Wiesław Prugar

  Ekspert z ponad 30 letnim doświadczeniem w przemyśle ropy naftowej i gazu ziemnego. Prowadzi firmę doradczą WPEA Energy Advisory specjalizującą się w optymalizacji wykorzystania energii, nowoczesnych źródeł energii, paliw ekologicznych.

 • Jan Chadam

  Praktyk gospodarczy z długoletnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami. W latach 2009 – 2017 odpowiedzialny za gazowe projekty inwestycyjne wartości prawie 8 mld złotych, w tym absorbcję środków z UE o wartości około 2 mld złotych (Prezes GAZ-SYSTEM S.A. i Polskie LNG S.A.).

 • Marcin Matyka

  Marcin Matyka jest adwokatem i doradcą podatkowym. Ukończył studia prawnicze na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II oraz studia MBA na University of Central Lancashire. Podczas swojej wieloletniej kariery zawodowej związany jest z międzynarodowymi firmami doradczymi i kancelariami prawnymi.

Porozmawiajmy
o ofercie dla ciebie